Sahte avukatın dosyası kabarık

Sayıcı’nın, kendisini kamu ve icra avukatı olarak tanıtıp DSİ’ye ait arazileri 49 yıllığına kiralama ve icralık araçları ucuz yolla satın alma vaadiyle dolandırıcılık yaptığı ortaya çıktı. Sayıcı’nın dört mağduru yaklaşık 3 milyon lira dolandırdığı belirtildi. 

Sevgilisine özenmiş!

Sayıcı’nın ifadesinde, eski sevgilisinin avukat olduğunu ileri sürerek “Bir süre yanında yardımcılığını yaptım. Bu dönemde avukatlığa özeniyordum. Avukatların ortamına girmek hoşuma gitti. Dolandırıcılık yapmadım. Sadece kişisel borçlarım vardı, hepsini ödeyecektim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Adana’nın yanı sıra farklı kentlerde de aynı yöntemle dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkan Betül Sayıcı, hukuk fakültesini üçüncü sınıftan terk ettiğini ileri sürerken, yedi ayrı dolandırıcılık suçundan kaydının olduğu belirlendi.

Avukatlar zor ikna edilmiş

Sayıcı’ya Adana Adliyesi’nde gözaltı işlemi yapan polislere, gerçek avukatların, “Meslektaşımızı bu şekilde gözaltına alamazsınız?” diye tepki gösterdiği, gerçek avukatların polisler tarafından güçlükle ikna edildiği de kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x